Bu noktada en önemli işlevimiz sizin hedef bölgenin alışkanlıklarına uygun şekilde ödeme alabilmenizi sağlamak olacak. Satış potansiyelinize bakarak farklı ülkelerdeki farklı ödeme sistemlerinin sisteme dahil edilmesi ile hızlı, güvenli ve mümkün olduğunca büyük bir tüketici kitlesinden ödeme alabilir duruma gelmenizi ve böylece satış rakamları göz önüne alınarak daha hızlı ve istikrarlı bir biçimde büyüyebilmenize yardımcı olacağız.

Tolpays yaptığınız satışlardan KDV dahil olmak üzere %10 komisyon alır. Bu ücret hesabınıza yatan paradan kesilir. Yani kazandığınıza göre ödersiniz.

Her ne kadar Türkiye’de internet alışverişlerinde tercih edilen en popüler ödeme aracı kredi/banka kartları olsa da bu kartların bilgilerini internet üzerinden paylaşmak konusunda her tüketici aynı derecede güven göstermeyebiliyor. Özellikle uluslar arası e-ticaret platformlarında tüketiciler ilk kez satın alma yapmayı düşündükleri bir sitede ya da ilk kez kullandıkları bir pazar yerinde kredi/banka kartı gibi bilgilerini paylaşmama eğilimindeler. Dijital ödeme sistemleri son yıllarda bu noktada kritik bir çözüm olarak ortaya çıktı.

Bu sistemlerden en bilineni olan Pay-Pal, e-Bay ve Etsy gibi pazaryerlerinde satış yapmak için bir önkoşul haline geldi. Zira bu platformlarda tüketiciler dijital ödeme seçeneği sunan satıcıları tercih ediyorlar. Bununla birlikte ödeme aracı kurumlarının verileri göstermektedir ki birçok batı ülkesinde PayPal, kredi/banka kartlarına nazaran çok daha fazla tercih edilen bir ödeme yöntemidir.

Rakamların bize gösterdiği kadarıyla bu ülkelerde internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi/banka kartları kullanım oranları toplan alışveriş potansiyelinin ancak yüzde 20 ile 35’ini oluşturmaktadır. Gerek kendi siteniz üzerinden satış yapın, gerekse dijital Pazar yerlerini kullanın; PayPal ya da benzeri global ödeme sistemleri tüketicinin güvenini daha kolay kazanmanıza yardımcı olmakta ve satın alma isteğini doğrudan etkilemektedir.

Her ne ölçekte olursa olsun e-ticaret operasyonlarının en büyük sorunlarından biri ödemenin nasıl alınacağıdır. E-ihracat inisiyatiflerinde satışlara ait ödemeleri minimum kayıp ve maksimum hızla tahsil edebilmek ve hedef bölgelerde kullanılan farklı global ödeme sistemleri ile uyum sağlayabilmek ciroyu doğrudan etkiler.

Aldığınız ödemeler sistemimize geçtikten sonraki 3 işi günü içerisinde sizin belirlediğiniz banka veya Transferwise hesabına yatırılır.

Evet, şirketiniz için belirlenmiş olan PayPal hesabını etsy ve eBay’den izin almak koşulu ile her iki ticaret platformunuzda da kullanabilirsiniz. Gerekli izinleri aldığınız takdirde ödeme ile ilgili hiçbir sorun yaşamayacaksınız.