-Tolpays, boz.global’e ait bir markadır.  yurt dışına perakende e-ihracat yapan yurt içi üreticilerimize satış ortaklığı anlaşmamız dahilinde dijital satış ortaklığı ve danışmanlığı alanında hizmet verir.

-Tolpays bir ödeme sistemi veya finans kurumu değildir. Tolpays hesabınızda para çekme, para yatırma, ödeme yapma ve hesap ekleme gibi finansal fonksiyonlar bulunmaz. Ödemeleriniz Tolpays’in danışmanlık ve aracılık ücreti olan %10 kesildikten sonra doğrudan belirlediğiniz Transferwise veya banka hesabına yatırılır.

-Paypal şirketinin belirlediği yasal koşullar gereği bireysel bir PayPal hesabı kullanabilmek için yurt dışında ikamet ediyor olmanız, ticari hesaplar için ise yurt dışında açılmış bir şirkete sahip olmanız veya bu şirketle ilgili bir bağınız olması beklenmektedir.


Bu kriterler karşılandığı sürece ilgili ülkede paypal hizmetini yasal olarak kullanabilir ve yurt dışı bankanıza aldığınız ödemeleri yurt içine transfer edebilirsiniz. Birçok Türk e-ihracatçı işlerini devam ettirebilmek adına PayPal hesabı açmak için Bulgaristan, Gürcistan, Birleşik devletler, Estonya gibi ülkelerde şirketler kurmaktadırlar. Bu girişimciler ödemelerini PayPal’dan ilgili ülkedeki banka hesabına aldıktan sonra SWIFT veya ATM yoluyla yurt içi banka hesabına alabilmektedirler. Bu, herkesçe bilinen ve sayısız insanın faydalandığı yasal bir süreçtir.

 

-Firmamız benzer bir yol ile Bulgaristan’daki şirketi vasıtasıyla kendi ürünlerine ilişkin e-ticaret satışları ile birlikte Tolpays satış ortakları ile yapılan el işi ürün satışlarının ödemelerini firmamıza ait PayPal hesabına, oradan da şirketin Bulgaristandaki banka hesabına almaktadır. İşbu hesap dijital satış ortaklarımızla birlikte kullanılmaktadır.  Satış ortaklarımızla aramızda “kullanım koşulları” olarak bilinen satış ortaklığı sözleşmesi ise ticari anlaşmamızın temelini oluşturur. Satış ortaklığı anlaşmamızda iş paylaşımı gereği kullanıcılarımız; müşteri iletişimi/ilan yönetimi/kargo gönderimi görevlerine haiz olup,kullanılan e-ticaret platformlarındaki ödeme süreçlerini takip görevi bize ait olmaktadır. Bu hizmet karşılığında ortaklığımız için belirlenen oran ilgili sayfalarda belirtilmiş olup her transfer edilen ödemenin %10’udur.

 

Kullanım Koşulları

1.)GENEL ŞARTLAR
1.1 İşbu sözleşme boz.global’e ait marka olan Tolpays.com sitesinde verilen tüm hizmetleri kapsar. Sözleşmede boz.global, “Tolpays” olarak, Hizmet alan müşteri ise “Kullanıcı” , “Müşteri”  veya “Satış ortağı” olarak anılacaktır. Tolpays ve MÜŞTERİ ayrı ayrı “TARAF” ya da birlikte “TARAFLAR” olarak da anılacaklardır. 
1.2 Tolpays sitesine üye olan tüm kullanıcılar, bu sayfada belirtilen Sözleşmenin tamamını okuduğunu, içeriğini kayıtsız şartsız kabul edip onayladığını kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Üyeler tarafından üyelik başvurusunun tamamlanmasını takiben işbu Sözleşme oluşmuş ve karşılıklı hak ve yükümlülükler teşekkül etmiş olur. Söz konusu koşulların kabul edilmiyor olması halinde; üyelik sürecinin sonlandırılması gerekmektedir. Tolpays hizmeti ile ilgili olmak üzere, TARAFLAR arasında, TARAFLAR’a ait ve Tolpays hesaplarında kayıtlı bulunan e-mail adresleri ile tolpays.com domainine ait mail adresi arasında gerçekleşecek olan yazışmalar bu hususta kesin delil olarak kabul edilecektir.
1.3 Tolpays’ın gerekli gördüğü durumlarda kullanım şartları sözleşmesini değiştirme hakkı saklıdır. Kullanım koşullarındaki değişiklik 7 gün içerisinde yürürlüğe girmiş sayılır. Kullanıcılar güncellemeleri ilgili sayfadan takip etmekle sorumludur.
1.4 Tolpays yurt dışına perakende e-ihracat yapan yurt içi üreticilerine işbu satış ortaklığı anlaşması dahilinde ödeme ortaklığı ve danışmanlığı hizmeti sunan bir firmadır.
1.5 Tolpays bir ödeme sistemi veya finans kurumu değildir. Site içinde para transferi ve bakiye görüntüleme gibi finansal fonksiyonlar bulunmaz, bu tarz hizmetler müşteri tarafından talep edilemez. 
1.6 Tolpays kullanıcıları ile Tolpays arasındaki sözleşmede bir süre sınırı bulunmamaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar diledikleri zaman sebep belirtmeksizin hizmetten ayrılma hakkına sahiptir.  Aynı şekilde Tolpays’de değişen şartlara göre ve sebep belirtmeksizin kullanıcılarına verdiği hizmeti durdurma hakkına sahiptir. 
1.7 Kullanıcılar hesap kurulumu sırasında Tolpays’e eksiksiz ve doğru bilgi vermekle mükelleftir. İbraz edilen kimlik ve vergi bilgileri mali kanallardan teyit edilmektedir. Eksik ve yanlış bilgi ibrazı durumunda Tolpays sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.
1.8 Tolpays faaliyeti için kullandığımız Paypal hesabı veya bankanın talep etmesi halinde, Tolpays’in faaliyet gösterilen satış ortaklığı hizmetinin kanıtı olarak çalışılan Etsy dükkan linkleri ve çalışma yapısı hakkındaki bilgileri paylaşma hakkı Tolpays’de saklıdır. Aynı şekilde maliye gibi resmi kurumlar tarafından istenebilecek herhangi bir talepte Tolpay’ın bilgi paylaşma yükümlülüğünü yerine getirmesi konusunda bu sözleşme herhangi bir sınırlandırma getirmemektedir.2.)FAALİYET
2.1 Başvurusu onaylanmış kullanıcılar için şirketimize ait Paypal hesabımıza bağlı bir elektronik posta adresi oluşturulur. Bu adres aracılığıyla Etsy ve eBay dükkanlarına entegrasyon adımları yine mail yoluyla iletilir.
2.2 Entegrasyon sonrası gelen siparişler haftalık olarak iletilir. Her hafta perşembe günü saat 10:00 a kadar olan siparişler aynı haftanın cuma günü saat 09:00 – 17:15 arası müşterinin Tolpays kullanıcı paneline listesi girildikten sonra üç iş günü içerisinde Havale/EFT veya dijital transfer üzerinden iletilir. 
2.3 Hizmetimiz için işbu sözleşmede belirlenen Tolpays komisyon ücreti ödenen ana sipariş tutarı üzerinden tahsis edilir. Etsy ve PayPal gibi üçüncü firmaların uygulayabileceği kesinti ve kur farkları komisyon oranımıza dahil değildir ve ayrı olarak hesaplanır.  
2.4 PayPal hesabımız Euro(€) tabanlı avrupa hesabı olduğu için, bakiye çekimleri PayPal tarafından dolardan Euro’ya dönüştürülerek bize ulaşır. Bu sebeple Euro’dan farklı kurlar(örneğin dolar, sterlin) ile ödeme alan kullanıcılarımız, paypal’ın çekim sırasında Euro’ya dönüştürmek için kullandığı kur paritesi üzerinden bizden ödemelerini almaktadır. Bu oran normal piyasadan farklı olup oluşan fark “Cross Border Conversion Fee” adıyla bilinir ve bize bağlı değildir.

2.5 Hafta içi değişken olan paypal kur oranlarını sabitlemek amacıyla hesaplama zamanına göre değişmekle birlikte perşembe veya cuma gününe ait paypal kur paritesi baz alınır. Euro/TL kur paritesi ise yine aynı şekilde perşembe veya cuma gününe ait Yapı Kredi tam Alış kuruna göre hesaplanır.

 
2.6 Kullanıcılarımız sipariş iptalleri durumunda elektronik posta yoluyla ilgili ödemenin iadesini bizden talep edebilir. Söz konusu iade sonrası iade tutarı bir sonraki haftaki ödeme transferi üzerinden tahsil edilir.  Sipariş iptallerinde daha önce tahsil edilen Tolpays komisyonu Tolpays hizmetinden bağımsız olan masraflar düşüldükten sonra müşteriye iade edilir. Örneğin Paypal aldığı komisyon tutarını iade etmemektedir, dolayısıyla bu ücret müşteriye yansıtılmaktadır.


2.7 Paypal üzerinden açılan müşteri şikayeti halinde, müşterilerimiz konu hakkında bilgilendirilmektedir. Şikayetin oluşturduğu sorunu çözmek adına müşteriden 7 gün içinde kargo bilgilerini ya da cevaben ilettikleri mesaj metnini tarafımıza göndermeleri rica edilir. Yedi gün sonunda dönüş yapılmayan veya şikayet eden taraf lehine sonuçlanan şikayetlerde ilgili tutar alıcıya iade edilip şikayet kapatılır ve bu durumdan doğan zarar müşteriden tahsil edilir.


2.8 Faturalandırma usul ve esasları kullanılan hizmete göre ilgili ülkenin kanunları uyarınca değişkenlik gösterir. Sağlanan hizmet yurt içi firmamıza bağlı ise %18 tutarındaki KDV ücreti faturaya yansıtılır.  Yurt dışı firmamızdan gelen faturalara ise bu ücret yansıtılmaz.
 
2.9 Müşteri tarafına yapılan para transferleri Havale/EFT, SWIFT veya Transferwise yolu ile yapılmakta olup, bu transferler için işbu sözleşmede belirtilen Tolpays komisyon ücreti dışında bir ücret talep edilemez.  Bununla birlikte SWIFT alan kullanıcının bankası tarafından tahsil edilebilecek ücretler müşterimizin sorumluluğundadır.


3.)HESAP YÖNETİMİ
3.1 Üç ay süresince faal halde bulunmayan Tolpays hesapları ve ilişkili atanan PayPal mail adresi pasif hale getirilip müşteri konu hakkında bilgilendirilir.  2 hafta içinde iletişime geçilemeyen müşterilerin hesapları otomatik olarak kapatılır.
3.2 Hizmetimize yönelik komisyon oranlarını belirleme ve güncelleme hakkı Tolpays’de saklıdır. Komisyon oranındaki değişim eğer müşteri lehine ise, söz konusu değişim bütün müşterilere aynı gün yansıtılır. Eğer komisyon oranlarındaki değişim komisyonun yükselmesi yönünde ise, o tarihten itibaren kayıt olacak kullanıcılar için anında geçerli olur. O tarihten önce birlikte çalışmaya başladığımız kullanıcılarımıza ise en az 15 gün içerisinde bu değişiklik yansıtılır.
3.3 Tolpays’in müşteriye sağladığı elektronik posta adresi kullanılarak 5 adete kadar Etsy ve eBay dükkanından ödeme alınabilir. Farklı elektronik posta adresi talepleri asgari başvuru kriterleri uyarınca bağımsız olarak değerlendirilir.
3.4 Etsy şirketi tarafından dükkanı askıya alınmış kullanıcılarımızın açtığı yeni dükkanların sistemimize kaydedilebilmeleri için asgari olarak 3 aylık bir aktivite sürecini tamamlamaları ve 10 satış gerçekleştirmiş olmaları beklenmektedir.
3.5 Paypal üzerinden açılan müşteri şikayeti alıcı haklı bulunup iade ile sonuçlandığı takdirde, PayPal şirketi tarafından 20$ “Chargeback Fee” karşılığı işlenmektedir. Bu ücret bir sonraki ödeme transferinde satış ortağımıza yansıtılır.
3.6 Tolpays müşteri ile olan ticari ilişkisini 14 gün öncesinde bildirmek koşulu ile tek taraflı olarak sonlandırma hakkına sahiptir.
4.)RİSK YÖNETİMİ
4.1 Tolpays risk yönetimi açısından satış hacminin yüksek olması, Etsy dükkanının yeni olması, müşteri şikayetlerinin yüksek olması vb. diğer bazı durumlarda riskli bulduğu kullanıcılar ile iş devamlılığının tesisi amacıyla kullanıcının iş yapısı hakkında daha detaylı bilgi rica edebilir. Tolpays iş yapısı hakkında çalışma kriterleri açısından riskli bulunan kullanıcılar ile sebep göstermeksizin çalışmayı sonlandırabilir.  Risk nedeniyle alınan bir fesih kararında 3.6 numaralı maddedeki 14 günlük bildirim süresi gerekmemektedir.


4.2 Her müşteri kullandığı e-ticaret platformu hesabıyla ilgili kuralları ve söz konusu kurallara dair güncellemeleri takip etme, bu kurallara riayet etme ve uygulama hususunda kendisi sorumludur. Bu kurallara riayet etmemek sonucu oluşabilecek zararlardan müşteri sorumlu tutulur.


4.3 Tolpays, risk yönetimi amacıyla yeni kayıt olan kullanıcılarımızdan ilk 90 gün boyunca kargo bilgisi istenmektedir. 90 gün sonrasında da risk yönetimi kapsamında rutin olarak, teftiş amaçlı veya PayPal’un talebi üzerine paylaşılmak üzere söz konusu kargo bilgilerini isteme hakkı Tolpays’de saklıdır.


4.4 Kullanıcının Tolpays hesabını tamamen kapatmak istediği durumlarda son bir aya ait kargo bilgileri rica edilir. Müşteri ile ticari ilişkinin devam ettiği son iki haftaya dair ödemeler olası PayPal şikayetinden oluşabilecek iadelere karşı 30 günlük bir beklemenin ardından EFT veya Transferwise ile iletilir.
4.5 Tolpays için kullanılan şirket PayPal hesabı ve buna bağlı ortaklarımıza ait kullandığımız ek hesaplarımızın her biri için kontenjanımız sınırlıdır. Ortak kullanılan PayPal hesabında her yeni kullanıcıya özgü yeni bir mail adresi tarafımızdan PayPal hesabımıza eklenir.

4.6 Müşterinin kullandığı dijital satış yerinin (Etsy, eBay, vb.) olası politika değişiklikleri halinde oluşabilecek bir problemden Tolpays sorumlu tutulamaz.

 

Gizlilik Politikası

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

 

Tolpays.com adresinde kayıtlı olan ve aynı sitenin “Hakkımızda” sayfasında detayları belirtilmiş firmamız site içerisindeki bütün içeriğin entelektüel mülkiyetine sahiptir ve kullanım hakkı Tolpays’da saklıdır. 

 

Tolpays kişisel verileri toplama hakkını saklı tutar. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir. 

 

Üyelik veya sitemiz üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması aracılığı ile üyelerin kendileriyle ilgili bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) sitemiz tarafından toplanmaktadır. 

 

Firmamız, müşteri ve üyelerine kampanya bilgileri ve yeni ürünler hakkında bilgi ve promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz söz konusu bilgileri alıp almama hakkında her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu kararı değiştirilebilir,  veya kendisine gelen bilgilendirme iletisinde ki linkle bu yönde bildirimde bulunabilir.

 

Sitemiz üzerinden gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından sitemize elektronik olarak iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız “Kullanım koşulları” tarafından belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

 

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, kullanıcılarının IP adreslerini kaydetmekte ve gerektiğinde kullanmaktadır.  IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

Firmamız, “Kullanım Koşulları” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya sitemiz üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, “Kullanım koşulları” sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

 

 

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

Sitemiz,  kendi web sitesi dâhilinde başka sitelere link verme hakkına sahiptir. Tolpays, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine dair herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Tolpays’e ait sitede yayınlanan reklamlar, iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İşbu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece sitemizin kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz. 

 

İSTİSNAİ HALLER

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

1.Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

2.Sitemizin kullanıcılarla akdettiği “Kullanım Koşulları”‘nın ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;

3.Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;

4.Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 

 

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Sitemizin müşteri hizmetleri ile e-posta yoluyla özel bilgilerinizi paylaşmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

 

 

TARAYICI ÇEREZLERİ 

Firmamız, sitemizi ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak edinebilir. İşbu teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet’in kullanımını kolaylaştırır.

 

Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

 

Firmamız, işbu “Gizlilik Politikası” hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte

yürürlük kazanır.